TARPTAUTINĖ HIPERTENZIJOS DIENA

TARPTAUTINĖ HIPERTENZIJOS DIENA

Fotoprojektas, vaizdo įrašas, tekstų kūrimas, ryšiai su žiniasklaida, socialinė reklama

Laikas: 2020 05 05 – 17

Klientas: farmacijos kompanija „Servier Pharma“

Užduotis: gegužės 17 d. paminėti Tarptautinę hipertenzijos dieną, atkreipiant dėmesį į aukšto kraujospūdžio problematiką ir svarbą matuoti bei kontroliuoti savo kraujo spaudimą.

Idėja: bendradarbiaujant su fotografu Ryčiu Šeškaičiu sukurti fotoprojektą ir užfiksuoti Vilniuje esančias skulptūras su realiais kraujospūdžio matuokliais.

Įgyvendinimas: gegužė – kraujospūdžio matavimo mėnuo, tačiau dėl koronaviruso grėsmės įvesto karantino negalėjome išeiti į gatves ir organizuoti masinių kraujospūdžio matavimų. Pasitelkę Gedimino, Žemaitės, J. Basanavičiaus, vieno iš Atlantų, daktaro Aiskaudos, Žibintininko, Miesto sargybinio ir Užupio Undinėlės skulptūras, jų pavyzdžiu kvietėme Lietuvos gyventojus reguliariai stebėti savo kraujospūdį. Fotosesijos rezultatai buvo išplatinti žiniasklaidai, pabrėžiant, kad aukštas kraujo spaudimas yra pagrindinis rizikos veiksnys pasaulyje – net kas aštunta mirtis yra sukelta hipertenzijos, o Lietuvoje padidėjusį kraujo spaudimą turi apie 60 proc. šalies gyventojų, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų.

Rezultatas: publikacijos ir reportažai didžiuosiuose šalies portaluose, jų socialiniuose tinkluose – iš viso daugiau nei 40 pasirodymų. Socialinė reklama portale 15min.lt, LRT ir LNK televizijose.

Gegužės 17 d. – Tarptautinė hipertenzijos diena from Bosanova on Vimeo.